Kurzy pre deti

 Milí rodičia. Dovoľujem si vám predstaviť ponuku kurzov pre jar – leto 2018.  
 Máte chuť sa spolu s deťmi zabaviť? Rozmýšľate ako sa napojiť na dieťa a spoločne kráčať rovnakým smerom? Chcete spoznať rešpektujúce princípy výchovy a vzdelávania? Chcete si prísť oddýchnuť do kruhu rovnako naladených rodičov? 

Priamo pre vás je pripravený kurz OBJAVUJME SPOLU SVET, počas ktorého sprevádzam rodičov i deti rešpektujúcim spôsobom. Tento kurz je určený deťom od 4 – 36 mesiacov, po dohode aj staršie deti v doprovode s dospelou osobou. Kurz začína 4. apríla 2018, v prípade záujmu sa môžete pridať aj skôr. Dĺžka jednej lekcie je 45-60 minút podľa veku dieťaťa (pre deti do 12 mesiacov je pripravený kurz v dĺžke 45 minút, od 12 mesiacov je kurz v dĺžke 60 minút). Stretávame sa v Dennom centre, Čerešňova 4, Chorvátsky Grob časť ČIERNA VODA. Členský príspevok OZ Akadémia Montessori je 90,- Euro za 10 lekcií. Jednorazový vstup je taktiež možný, príspevok je 12,- Euro / hodina. Počas kurzu rozvíjame samostatnosť dieťaťa a rodičia sú informovaní o možnostiach rozvíjania svojho dieťatka doma. 

Máte školáka, ktorý sa trápi s učením, ktoré pre neho nie je prínosom, ale záťažou? Máte záujem o rozvoj v kontrétnej vzdelávacej oblasti? Pripravujete sa do školy a vnímate, že váš predškolák má ťažkosti s motorikou, zmyslovým vnímaním či s rečou?
Pre vášho škôlkara či skoláka môžeme dohodnúť aj individuálne doučovanie na konkrétnu vzdelávaciu tému alebo na rozvoj zručností v dĺžke 60 minút. Cena za individuálnu Montessori terapiu je 25,- Euro / 1 dieťa. Nakoľko sa venujem kineziológii, v prípade problému s učením navrhujem zrealizovať terapiu pre rodiča v súvislosti s ťažkosťami, ktoré má samotné dieťa. Dieťa do 12 rokov je pod ochranou rodiča, preto je možné pracovať priamo s rodičom. So staršími deťmi pracujem napriamo. Tento odblok trvá približne 1-2 hodiny.

Kurzy, ktoré organizujem pre deti sú založené na princípoch pedagogiky Marie Montessori. Hlavnými princípmi sú rešpektovanie senzitívnych období dieťaťa, slobodná voľba dieťaťa, pripravené prostredie, polarizácia pozornosti a samozrejme aj akceptácia pravidiel. Dieťa sa v priebehu kurzu zoznámi s Montessori pomôckami a reálnymi pomôckami zo života, ktoré si samostatne vyberá a učí sa s nimi pracovať, samostatne spoznáva svet i svoje vlastné potreby, experimentuje, skúma, tvorí. Popritom sa socializuje s ostatnými deťmi. Pre staršie deti vo veku 3-6rokov bude príležitosť nakuknúť do oblasti matematiky či jazyka. Rodič má možnosť pozorovať svoje dieťa, jeho potreby a načerpať nápady pre aktivity s dieťaťom v domácom prostredí. Má možnosť naučiť sa viesť svoje dieťa k samostatnosti, zodpovednosti a to rešpektujúcim spôsobom so stanovenými hranicami. Staršie deti ostávajú pod dohľadom trénovanej AMI MONTESSORI učiteľky i samostatne. 

Platba prebieha pred spustením kurzu podľa pokynov v maili.  Je možné nastúpiť kedykoľvek počas roku a platí sa alikvótna čiastka. V prípade otázok ma kontaktujte na info@detiakodar.sk alebo 0940 321 591. Teším sa na stretnutie s vami.

Ďakujem všetkým detičkám i rodičom za príležitosť pracovať s nimi 😉 Lucka

2 thoughts on “Kurzy pre deti

  1. Rada by som sa zucastnila vasho kurzu.panu Starkovu osobne poznam a montessori je presne to co hladam pre dcerku.prosim dajte mi vediet dni cas a miesto kde mate kurzy.sedlackova 0910230222.vrela vdaka

    • Kurzy sa konajú v Chorvátskom Grobe na Čiernej Vode. Každý utorok sa stretávame v Dennom centre na Čerešňovej od 10.15hod a každú stredu od 9.45hod v L-Activity. Stačí vyplniť prihlášku a prísť medzi nás. Teším sa na vás. Lucia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *