Kurzy pre deti

 Milí rodičia. Dovoľujem si vám predstaviť ponuku kurzov pre jeseň 2017.  
 
Máte chuť sa spolu s deťmi zabaviť? Chcete spoznať rešpektujúce princípy výchovy a vzdelávania? Prísť si oddýchnuť do kruhu rovnako naladených rodičov? 

Priamo pre vás je pripravený kurz OBJAVUJME SPOLU SVET, počas ktorého sprevádzam rodičov i deti rešpektujúcim spôsobom. Tento kurz je určený deťom od 6 – 36 mesiacov, po dohode aj staršie deti v doprovode s dospelou osobou. Kurz začína 2.10.2017. Dĺžka jednej lekcie je 45-60 minút podľa veku dieťaťa (pre deti do 18 mesiacov je pripravený kurz v dĺžke 45 minút, od 18 mesiacov je kurz v dĺžke 60 minút). Stretávame sa v Dennom centre, Čerešňova 4, Chorvátsky Grob časť ČIERNA VODA a v Akadémia Montessori, Kukučinova 4, PEZINOK. Cena je 90,- Euro za 10 lekcií. Jednorazový vstup je taktiež možný, príspevok je 12,- Euro / hodina. Počas kurzu rozvíjame samostatnosť dieťaťa a rodičia sú informovaní o možnostiach rozvíjania svojho dieťatka doma. 

Máte predškoláka alebo prváčika ZŠ? Máte záujem o rozvíjanie vášho dieťatka v Montessori pripravenom prostredí? Chcete mať aspoň hodinku času pre seba?

Od zimy 2017/2018 otvárame kurz SPOZNÁVAJME SPOLU SVET. Kurz je určený pre deti vo veku 6 rokov predškolského veku, prípadne pre prváčikov. Obsahom bude príprava detí do školy a zvládnutie predškolských úloh, prípadne prvých školských úloh. Vaše dieťatko bude tento čas v prítomnosti Montessori učiteľky a spoločne budeme spoznávať svet. Tento kurz prinesie vášmu dieťatku samostatnosť a možnosť spoznávať svet pomocou aktivít, ktoré ho oslovia a prinesú mu trvalé vedomosti. Deti dostávajú prezentácie pomocou Montessori pomôcok, samostatne pracujú na úlohách a majú priestor aj na vnímanie hudby či tvorenie.

Lekcia SPOZNÁVAJME SPOLU SVET prebieha v pripravených priestoroch Akadémia Montessori triedy v Pezinku. Cena 100,- Euro / 10 hodín. Skupinka bude otvorená po naplnení minimálneho počtu detí. Je potrebné sa prihlásiť mailom alebo prostredníctvom web formulára.

Máte školáka, ktorý sa trápi s učením, ktoré pre neho nie je prínosom, ale záťažou? Máte záujem o rozvoj v kontrétnej oblasti
Pre vášho školáka môžeme dohodnúť aj individuálne doučovanie na konkrétnu tému v priestoroch triedy. Nakoľko sa venujem kineziológii, v prípade problému s učením urobíme pred spustením doučovania odblok na danú tému. Tento odblok sa robí s rodičom a trvá 1-2 hodiny. Cenu si dohodneme individuálne.

 

Kurzy, ktoré organizujem pre deti sú založené na princípoch pedagogiky Marie Montessori. Hlavnými princípmi sú rešpektovanie senzitívnych období dieťaťa, slobodná voľba dieťaťa, pripravené prostredie, polarizácia pozornosti a samozrejme aj akceptácia pravidiel. Dieťa sa v priebehu kurzu zoznámi s Montessori pomôckami a reálnymi pomôckami zo života, ktoré si samostatne vyberá a učí sa s nimi pracovať, samostatne spoznáva svet i svoje vlastné potreby, experimentuje, skúma, tvorí. Popritom sa socializuje s ostatnými deťmi. Pre staršie deti vo veku 3-6rokov bude príležitosť nakuknúť do oblasti matematiky či jazyka. Rodič má možnosť pozorovať svoje dieťa, jeho potreby a načerpať nápady pre aktivity s dieťaťom v domácom prostredí. Má možnosť naučiť sa viesť svoje dieťa k samostatnosti, zodpovednosti a to rešpektujúcim spôsobom so stanovenými hranicami. Staršie deti ostávajú pod dohľadom trénovanej AMI MONTESSORI učiteľky. 

Platba prebieha na mieste v prvý deň kurzu. Je možné nastúpiť kedykoľvek počas roku a platí sa alikvótna čiastka. V prípade otázok ma kontaktujte na info@detiakodar.sk alebo 0940 321 591. Teším sa na stretnutie s vami.

Ďakujem všetkým detičkám i rodičom za príležitosť pracovať s nimi 😉 Lucka

2 thoughts on “Kurzy pre deti

  1. Rada by som sa zucastnila vasho kurzu.panu Starkovu osobne poznam a montessori je presne to co hladam pre dcerku.prosim dajte mi vediet dni cas a miesto kde mate kurzy.sedlackova 0910230222.vrela vdaka

    • Kurzy sa konajú v Chorvátskom Grobe na Čiernej Vode. Každý utorok sa stretávame v Dennom centre na Čerešňovej od 10.15hod a každú stredu od 9.45hod v L-Activity. Stačí vyplniť prihlášku a prísť medzi nás. Teším sa na vás. Lucia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *