Montessori

S Montessori pedagogikou som sa po prvýkrát stretla pred 25 rokmi ešte počas Strednej pedagogickej školy, aj počas štúdia na PdFUK. Vďaka Montessori nadšenkyni Ivone Brandisovej som spoznala túto skvelú metódu bližšie a hlavne prakticky (www.montessori-doma.sk), za čo jej patrí moja nekonečná vďaka 🙂 A týmto sa to všetko len začalo….

Ďalšiu sériu Montessori kurzov som absolvovala u pani Evky Štarkovej (www.alfamilia.sk), v Prahe v Společnost Montessori (www.montessoricr.cz), v rodinnom a vzdelávacom centre RC Andílek (www.rcandilek.cz), kde som sa stretla s úžasnou AMI trénerkou Patriciou Wallner a vo Viedni v Children´s House (www.montessori-vienna.at) s AMI trénerkou Lilian Bryan. Vďaka patrí aj pani Lore Anderlik, ktorá pôsobí ako Montessori terapeut s postihnutými deťmi.

V lete 2014 som absolvovala 5týždňový intenzívny výcvik AMI MONTESSORI FOUNDATION COURSE v zahraničí pre vekovú kategóriu 3-6 rokov u trénerky Elina Rautasalo. V novembri som ukončila vyše dvojročnému štúdiu AMI ELEMENTARY TRAINING s trénerkou Kay M. Baker, Ph.D. v Montessori Institute Prague.

Montessori pedagogika mi pomohla pochopiť a hlavne uchopiť výchovu mojich detí. Pochopenie senzitívnych období u dieťaťa bolo alfaomegou celého nášho domáceho vzdelávania i výchovy. Som naozaj rada, že stále viac a viac rodičov sa zaujíma o túto metódu a pokúsim sa, čo najviac informácií sprostredkovať aj na mojej stránke a prostredníctvom kurzov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *