OBJAVUJME SPOLU SVET

Máte chuť sa spolu s dieťaťom zabaviť? Rozmýšľate ako sa napojiť na dieťa a spoločne kráčať rovnakým smerom? Chcete spoznať princípy výchovy a vzdelávania podľa Montessori pedagogiky? Chcete si prísť oddýchnuť do kruhu rovnako naladených rodičov? 
Priamo pre vás je pripravený kurz OBJAVUJME SPOLU SVET, počas ktorého sprevádzam rodičov i deti rešpektujúcim spôsobom. Tento kurz je určený deťom od 1 – 4 rokov v doprovode s dospelou osobou. Kurz je cestou ako priviesť dieťa i rodiča k vzájomnej dôvere, spoznávať možnosti a individuálne schopnosti dieťatka, rozvíjať jeho potenciál. Rodič počas kurzu prechádza poznávaním dieťatka i seba, rodičia sa dozvedia mnoho zaujímavých informácií s Montessori pedagogiky. Kurzy, ktoré organizujem pre deti sú založené na princípoch pedagogiky Marie Montessori. Hlavnými princípmi sú rešpektovanie senzitívnych období dieťaťa, slobodná voľba dieťaťa, pripravené prostredie, polarizácia pozornosti a samozrejme aj akceptácia pravidiel. Dieťa sa v priebehu kurzu zoznámi s Montessori materiálom a reálnymi pomôckami zo života, ktoré si samostatne vyberá a učí sa s nimi pracovať, samostatne spoznáva svet i svoje vlastné potreby, experimentuje, skúma, tvorí. Popritom sa socializuje s ostatnými deťmi. Okrem toho spievame, hráme na hudobné nástroje, tvoríme. Rodič má možnosť pozorovať svoje dieťa, jeho potreby a načerpať nápady pre aktivity s dieťaťom v domácom prostredí. Má možnosť naučiť sa viesť svoje dieťa k samostatnosti, zodpovednosti a to rešpektujúcim spôsobom so stanovenými hranicami. 
Dĺžka kurzu OBJAVUJME SPOLU SVET je v dĺžke 10 alebo 12 týždňov (podľa sezóny), je možné sa pripojiť aj počas rozbehnutého kurzu, kedy sa platí alikvotná čiastka. Dĺžka jednej lekcie je 60 minút. Členský príspevok OZ Akadémia Montessori je 90,- Euro za 10 lekcií alebo 108,- Euro za 12 lekcií. Jednorazový vstup je taktiež možný, príspevok je 12,- Euro / hodina. Stretávame sa v Dennom centre, Čerešňova 4, Chorvátsky Grob časť ČIERNA VODA.
V prípade otázok ma kontaktujte na info@detiakodar.sk alebo 0940 321 591. Teším sa na stretnutie s vami. Ďakujem všetkým detičkám i rodičom za príležitosť pracovať s nimi 😉 Lucka
Chcem sa dozvedieť viac

One thought on “OBJAVUJME SPOLU SVET

  1. Dobry vecer, mala by som zaujem o vas kurzik, mam takmer dvorocneho synceka, byvame v senci, ale hodil by sa nam jedine kurzik v Grobe, doobedie, dni ut, str, piatok.
    Mali by ste pre nas miesto?
    Dakujem za info.
    pekny vecer
    Kotovova ingrid

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *