OBJAVUJME SPOLU SVET

Máte chuť sa spolu s dieťaťom zabaviť? Rozmýšľate ako sa napojiť na dieťa a spoločne kráčať rovnakým smerom? Chcete spoznať princípy výchovy a vzdelávania podľa Montessori pedagogiky? Chcete si prísť oddýchnuť do kruhu rovnako naladených rodičov? 
Priamo pre vás je pripravený kurz OBJAVUJME SPOLU SVET, počas ktorého sprevádzam rodičov i deti rešpektujúcim spôsobom. Tento kurz je určený deťom od 1 – 4 rokov v sprievode s dospelou osobou. Deti sú rozdelené do skupiniek od 12-18 mesiacov a od 18-48 mesiacov. Kurz je cestou ako priviesť dieťa i rodiča k vzájomnej dôvere, spoznávať možnosti a individuálne schopnosti dieťatka, rozvíjať jeho potenciál. Rodič počas kurzu prechádza poznávaním dieťatka i seba, rodičia sa dozvedia mnoho zaujímavých informácií s Montessori pedagogiky.
Ako kurzy prebiehaju?
Kurzy, ktoré organizujem pre deti sú založené na princípoch pedagogiky Marie Montessori. Hlavnými princípmi sú rešpektovanie senzitívnych období dieťaťa, slobodná voľba dieťaťa, pripravené prostredie, polarizácia pozornosti a samozrejme aj akceptácia pravidiel. Dieťa sa v priebehu kurzu zoznámi s Montessori materiálom a reálnymi pomôckami zo života, ktoré si samostatne vyberá a učí sa s nimi pracovať, samostatne spoznáva svet i svoje vlastné potreby, experimentuje, skúma, tvorí. Popritom sa socializuje s ostatnými deťmi. Okrem toho spievame, hráme na hudobné nástroje, tvoríme. Rodič má možnosť pozorovať svoje dieťa, jeho potreby a načerpať nápady pre aktivity s dieťaťom v domácom prostredí. Má možnosť naučiť sa viesť svoje dieťa k samostatnosti, zodpovednosti a to rešpektujúcim spôsobom so stanovenými hranicami. Počas stretnutí sa rozprávame s rodičmi na rôzne témy i individuálne.
Aké témy otvoríme počas nášho stretnutia?
Budeme sa spoločne rozprávať na témy:
 • pripravené Montessori prostredie
 • senzitívne obdobia dieťaťa
 • pripravený sprievodca a rodič pre dieťa
 • poriadok a rituály detí
 • Montessori pomôcky a ich využitie v praxi
 • samostatnosť dieťaťa pri samoobslužných aktivitách a vhodné aktivity pre deti do 3 rokov
 • komunikácia a jazyk
 • stravovanie a príprava jedla
 • toaleta, odvykanie od plienok
 • spánok
 • používanie elektronických zariadení u detí a dospelých
 • pohyb a jeho rozvoj
Ako dlho trvá kurz a aká je jeho cena?
Dĺžka kurzu OBJAVUJME SPOLU SVET je v dĺžke 10 alebo 12 týždňov (podľa sezóny), je možné sa pripojiť aj počas rozbehnutého kurzu, kedy sa platí alikvotná čiastka. Dĺžka jednej lekcie je 60 minút pre deti od 12 mesiacov a 45 minút pre deti vo veku do 12 mesiacov. 
V školskom roku nás čakajú 3 cykly po 10-12 stretnutí. Stretávame sa v rodinnom a vzdelávacom centre Akadémia Montessori, Čerešňova 2, Chorvátsky Grob časť ČIERNA VODA. Bližšie informácie ku kurzu nájdete na webovej stránke AKADÉMIA MONTESSORI
Kto kurzom sprevádza?
Kurz vedie certifikovaná a diplomovaná AMI pedagogička, vyštudovaná učiteľka pre materské školy a 1. stupeň základných škôl Mgr. Lucia Dedíková. Okrem iného sa Lucia venuje hudbe, maľovaniu, tvoreniu a sprevádza dospelých ich náročnejším obdobím formou KINEZIOLÓGIE. Sprievodca kurzom sprevádza deti i dospelých, komunikuje s nimi a konzultuje aktuálne situácie. Úloha sprievodcu je odlišná od úlohy animátora, ktorý vopred pripravuje zábavné aktivity pre deti. Sprievodca Montessori pripraví prostredie, navníma sa naň a na deti a rodičov, z tohto vychádza pri samotnej práci, od toho sa odvíja celá lekcia. Sprievodca prináša do života aj porozumenie konania dieťaťa rodičovi a prijatie zmien, ktoré sú súčasťou spoločnej cesty dieťaťa a dospelého. 
V prípade otázok ma kontaktujte na info@detiakodar.sk, info@akademiamontessori.sk alebo 0940 321 591. Teším sa na stretnutie s vami. Ďakujem všetkým detičkám i rodičom za príležitosť pracovať s nimi 😉 Lucka
Chcem sa dozvedieť viac

One thought on “OBJAVUJME SPOLU SVET

 1. Dobry vecer, mala by som zaujem o vas kurzik, mam takmer dvorocneho synceka, byvame v senci, ale hodil by sa nam jedine kurzik v Grobe, doobedie, dni ut, str, piatok.
  Mali by ste pre nas miesto?
  Dakujem za info.
  pekny vecer
  Kotovova ingrid

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *