SPOZNÁVAJME SPOLU SVET

Milí rodičia, máte staršie dieťa ako 5 rokov? Máte záujem o rozvíjanie vášho dieťatka v Montessori pripravenom prostredí? Chcete mať hodinku času pre seba?

Kurz SPOZNÁVAJME SPOLU SVET je určený pre deti vo veku 5 – 7 rokov, pre deti predškolského veku, prípadne pre prváčikov. Obsahom bude príprava detí do školy a zvládnutie prvých školských úloh. Vaše dieťatko bude tento čas v prítomnosti Montessori učiteľky a spoločne budeme spoznávať svet. Tento kurz prinesie vášmu dieťatku samostatnosť a možnosť spoznávať svet pomocou aktivít, ktoré ho oslovia. Deti dostávajú prezentácie pomocou Montessori pomôcok, samostatne pracujú na úlohach a majú priestor na hudbu či tvorenie.

Lekcia SPOZNÁVAJME SPOLU SVET prebieha v pripravených priestoroch Denného centra na Čiernej Vode. Cena 100,- Euro / 10 hodín. Skupinka bude otvorená po naplnení minimálneho počtu detí.

Kurzy, ktoré organizujem pre deti sú založené na princípoch pedagogiky Marie Montessori. Hlavnými princípmi sú rešpektovanie senzitívnych období dieťaťa, slobodná voľba dieťaťa, pripravené prostredie, polarizácia pozornosti a samozrejme aj akceptácia pravidiel. Dieťa sa v priebehu kurzu zoznámi s Montessori pomôckami a reálnymi pomôckami zo života, ktoré si samostatne vyberá a učí sa s nimi pracovať, samostatne spoznáva svet i svoje vlastné potreby, experimentuje, skúma, tvorí. Pre deti bude príležitosť nakuknúť do oblasti matematiky či jazyka. Počas kurzu vediem deti k samostatnosti, zodpovednosti a to rešpektujúcim spôsobom so stanovenými hranicami.

Chcem sa dozvedieť viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *