SPOZNÁVAJME SPOLU SVET 3 – 6 ROKOV

Milí rodičia, máte staršie dieťa ako 5 rokov? Máte záujem o rozvíjanie vášho dieťatka v Montessori pripravenom prostredí? Chcete mať hodinku času pre seba?

Od zimy 2017/2018 otvárame kurz SPOZNÁVAJME SPOLU SVET. Kurz je určený pre deti vo veku 6 rokov predškolského veku, prípadne pre prváčikov. Obsahom bude príprava detí do školy a zvládnutie prvých školských úloh. Vaše dieťatko bude tento čas v prítomnosti Montessori učiteľky a spoločne budeme spoznávať svet. Tento kurz prinesie vášmu dieťatku samostatnosť a možnosť spoznávať svet pomocou aktivít, ktoré ho oslovia. Deti dostávajú prezentácie pomocou Montessori pomôcok, samostatne pracujú na úlohach a majú priestor na hudbu či tvorenie.

Lekcia SPOZNÁVAJME SPOLU SVET prebieha v pripravených priestoroch Denného centra na Čiernej Vode. Cena 100,- Euro / 10 hodín. Skupinka bude otvorená po naplnení minimálneho počtu detí. Je potrebné sa prihlásiť mailom alebo prostredníctvom web formulára.

Kurzy, ktoré organizujem pre deti sú založené na princípoch pedagogiky Marie Montessori. Hlavnými princípmi sú rešpektovanie senzitívnych období dieťaťa, slobodná voľba dieťaťa, pripravené prostredie, polarizácia pozornosti a samozrejme aj akceptácia pravidiel. Dieťa sa v priebehu kurzu zoznámi s Montessori pomôckami a reálnymi pomôckami zo života, ktoré si samostatne vyberá a učí sa s nimi pracovať, samostatne spoznáva svet i svoje vlastné potreby, experimentuje, skúma, tvorí. Pre deti bude príležitosť nakuknúť do oblasti matematiky či jazyka. Počas kurzu vediem deti k samostatnosti, zodpovednosti a to rešpektujúcim spôsobom so stanovenými hranicami.

Na kurz si prineste so sebou:

  • prezúvky,
  • nepremokavú pogumovanú zásteru na výtvarné aktivity (ideálna zástera je s dlhými rukávmi, momentálne som videla v TESCO Zlaté Piesky za 2,-Euro alebo kúpenú v IKEA), príp. staršie oblečenie
  • náhradné suché oblečenie, ak by sa dieťa zamočilo vodou,
  • a dobrú náladu 🙂

V cene je zabezpečené: lektor, vzdelávanie, strava, voda, Montessori pomôcky, materiál na tvorenie, pracovné materiály, priestory.

V prípade otázok ma kontaktujte na info@detiakodar.sk alebo 0940 321 591. Teším sa na stretnutie s vami. Ďakujem všetkým detičkám i rodičom za príležitosť pracovať s nimi 😉 Lucka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *